Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Utställningsaffisch 13862086



*

nr 1386 2086


Utställningsaffisch

Saul Steinberg. "Steinberg, Galerie Maeght 1977", Maeght Editeur - Arte Paris. Mixed media. Bladets mått: ca 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm


Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 mars 2021
kl 19:10:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/3 12:27:40 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 22 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...



Läs mer om Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst mixed media saul steinberg utställningsaffisch
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:32
  • 6313 EmaljmÃ¥lningar
    2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:39
  • 8050 Fotografi
    Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:37
  • 8024 Konsttryck
    Zhen-Huan Lu, "American Flag", yttermått inklusive..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:09
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:01
  • 8058 Ritning
    Fastighet, Kv Klippan, Stockholm. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:49




Ladda ner broschyr